Kinesiotaping
Tato technika vznikla v Japonsku začátkem 80. let 20tého století a jejím autorem je Dr. Kenzo Kase. Po představení na Olympiádě v Soulu v roce 1988, se tato metoda velmi rychle rozšířila především do USA, ale také do Evropy. Na své si přijdou jak odborníci, lékaři, specialisté, terapeutisté, rehabilitační pracovníci, tak také široká veřejnost a laici.
Kinezio-tejp pokud je správně aplikován, se využívá především pro odbourávání bolestí ve svalech a kloubech, šlach, podporují krevní a mízní oběh a mají blahodárný vliv na hojení svalových ruptur, dále stabilizují klouby, zlepšují stav pooperačních jizev a napomáhají ke zlepšení stavu po parézách, zpevňování, nebo uvádění kloubů do jejich správné polohy.
Tato technika není sice nijak klinicky podložena, ale po mnohých zkušenostech je především důležité, že funguje a pomáhá. Je dokázáno, že nalepením tejpovacích pásků na kůži se stimulují proprioreceptory a tím dochází k uvolnění kůže od podkoží, podkoží od fascie a vzniká tak větší prostor pro sval samotný, prostor pro jeho uvolnění. Velmi dobré zkušenosti od mých klientů mám mimojiné v rychlejším vstřebání pohmožděnin/modřin, kdy se za použití pásky velmi urychlil proces hojení. Nejvíce použití tejpů jsem zaznamenala především v oblasti bederní a vůbec celé páteře, krční i hrudní, u sportovců pak lýtka či svalové skupiny rukou.
Použití pružné kinesiopásky nebrání běžné denní hygieně, neomezuje nikterak pohyb a provozování různých sportovních činností, materiál nedráždí pokožku, je voděodolný, na výběr je u nás páska v několika barevných provedeních.
Pásky se lepí pod různým tahem (dle partie a konkrétních potíží) na napnutý sval, většinou vždy na jeho začátek a úpon, či po jeho obvodu a nebo jen individuálně v místě bolesti. Mnohdy je zapotřebí také využití tvůrčí a prostorové představivosti.
Kinesio-tejpy jsou bavlněné prodyšné pásky, které se vyrábí v mnoha barvách, dobře se s nimi pracuje, různě se zastřihávají do požadovaných délek a tvarů, natáhnou se např. až na 160% své původní délky, lepící část je většinou z přírodní pryskyřice.
Pro Kinesiotaping vlastním též Certifikát – možno k nahlédnutí na požádání.
Využití Kinesio-tapingu:
- Relaxace namožených, natažených nebo natržených svalů
- Stimulace oslabených nebo naopak uvolnění zatuhlých svalů
- Zredukování bolesti, otoků a modřin
- Korekční techniky – mechanické, fasciální, prostorové, funkční a další
- Lymfodrenáž
- Onemocnění nervového systému (regulace svalového napětí, zlepšení čití)
- Mechanická opora
a to platí nejen pro sportovce, ale také pro běžnou populaci.
Více info a objednávky 607111294